Променливо облачно со локални врнежи од дожд, на места поројни врнежи од дожд

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, на места поројни и пообилни (над 15л/м2), проследени со појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи во интервал од 9 °C до 16 °C.

УХМР предупредува од среда ќе дува и умерен до засилен северозападен ветер, што ќе услови опаѓање на температурата за 6-8 степени. На планините врнежите ќе бидат од снег.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи