Самохран татко на брилијантен начин ја натерал својата ќеркичка да јаде здрава храна-прекрасни креации од храна

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Децата не сакаат да јадат зеленчук – повеќето родители го знаат ова.

Но, еден самохран татко смислил брилијантно креативен начин да направи зелените работи да изгледаат попривлечни за неговото мало девојче.

Мајкл Викс секојдневно прави прекрасни креации од храна за да ја охрабри својата четиригодишна ќерка Силвија да ги јаде нејзините зеленчуци – една од нејзините омилени креации се неговите сцени од „Frozen“.

Веруваме дека сите родители ќе се сложат дека ова е одличен начин на кој можат да ги вклучат децата во готвењето и да ги охрабрат да јадат поздрава храна.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи