Утре ќе има прекин во снабдувањето со ел. енергија во централното градско подрачје

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

ЕВН Македонија КЕЦ Прилеп известува дека заради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот со електрична енергија, ќе има прекин со снабдувањето со ел. Енергија на ден 14.04.2021 од 09.00 до 16.00 часот во Централно градско подрачје кај Киното, Културен центар Марко Цепенков, Комерцијална банка, Кафичи Арт и Ла Пиаца, Подрачно Министерство за Образование, Простории од ЈКП Комуналец.

Во времето од 09.30 ч до 15.30 ч прекин во снабдувањето со електричн енергија ќе има во населеното место с. Врбоец

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи