Нестабилно време со повремен пороен дожд и опаѓање на температурата за 6-8 степени

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Денес ќе биде краткотрајно нестабилно со повремено пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, што ќе услови опаѓање на температурата за 6-8 степени поизразено на северот и западот од земјата. На планините особено во ноќните часови врнежите ќе бидат од снег. Врнежите ќе престануваат во ноќта кон четврток.

Во Прилеп и регионот, темепратурата ќе се движи во интервал од 5 °C до 15 °C.

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи