После 7 години легендата Шумахер ќе биде на камера во документарен филм „Шумахер“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Снимен е документарен филм за можеби најдобриот возач на Формула I на сите времиња Михаел Шумахер.

Спортската суперѕвезда не е виден во јавноста уште од инцидентот на француските Алпи во декември 2013 година, кога првакот во Формула I се здоби со тешки повреди на мозокот.

Моменталната состојба на Шумахер е непозната, бидејќи членовите на семејството и неговите најблиски луѓе избрале тоа да го задржат за себе.. Но, милиони навивачи на Шумахер сега ќе можат да ја видат снимката од нивниот херој, како дел од најавениот документарец, пишува британски „Експрес“.

Семејството на спортската ѕвезда го поддржува филмот. Ќе има ретки интервјуа и никогаш невидени архивски снимки. Филмот ќе биде снимен до 50-от роденден на Шумахер и 25-годишнината од неговата прва победа на Светскиот шампионат.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи