Акција за пошумување на 22 април Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 22-ри април општина Крушево и компанијата СЕКЕ организираат акција за пошумување, која станува традиција изминатите години.

„Оваа акција е на иницијатива на СЕКЕ во рамки на програмата „Добра земјоделска пракса“ и е една активност која ја практикуваме секоја година. Оваа активност е значајна за т.н. „бели дробови“ на нашата општина, односно шумите околу градот. Ги повикувам сите граѓани да се приклучат во пошумувањето“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

Дел од пошумувањето ќе биде и Сојузот на земјоделски здруженија на Република Северна Македонија, а поканети се сите граѓани на општина Крушево.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи