Историска фотографија: Докторите и се поклонуваат на младата девојка чиј млад живот трагично згасна, но нејзиното срце спаси друг млад живот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Предмалку министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави историска фотографија од трогателниот момент каде што докторите и се поклонуваат на младата девојка која трагично загина, но нејзиното срце спаси друг живот.


Поклон за емпатијата на благородното семејство, нека почива во мир младата девојка, а за пациентот нека има долг живот и да биде хуман.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи