ВИДЕО – Прва профи бокс победа на Трајче Илиоски во првата рунда над против Рамиз Џафиќ од БиХ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


„Македонската машина“, прилепскиот боксер Трајче Илиоски вчера ја идзвои својвата прва профи бокс победа против Рамиз Џафиќ од БиХ, вчера на професионална боксерска ревија која се одржа во Тетово, а во организација на боксерскиот клуб „Шкендија Но Лимит“. Илиоски борбата ја заврши уште во првата минута од првата рунда со технички нокаут.

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи