Дрвокрадци претепале човек во населбата „Тризла“ во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Според првичните и неофицијални информации денеска попладнево дрвокрадци претепале прилепчанец на улица „Тризла“ откако со нивниот автомобил, полн со крадени дрва, се удриле во неговото возило. По судирот настанала вербална расправија, по што дрвокрадците извадиле метални шипки и го претепале човекот. Извршен е увид на лице место, а човекот се здобил со тешки телесни повреди. Повеќе информации од МВР се очекуваат утре.

 

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи