Трета по ред еко акција за чистење околу вештачкото езеро кај Прилеп


Ги повикуваме сите граѓани на Прилеп, од сите групи, здруженија, партии, сите заедно да го поддржиме овој настан, да ни се придружат на оваа трета Еко Акција овој пат на Прилепското Езеро. Ќе има акција и САБОТА и НЕДЕЛА, но требаат што повеќе луѓе!!!

Ајде да ја покажеме нашата свесност, доволно е филозофирање, ни треба акција. Заедничка Акција на сите заедно!

Поканете ги сите свои пријатели и ајде да покажиме дека на сите ни е важен Прилеп. Неколку часа сите заедно да се собериме со ИСТА НАМЕРА – ДА СИ ГО ИСЧИСТИМЕ ПРИЛЕП.

Многу јасно се виде дека со овие настани колективната свест расти! Ајде ова нека ни стани навика еднаш на две- три недели. Факт е дека само ни треба повторување и резултати ке има неизоставно!

Повеќе инфо ТУКА.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи