ВИДЕО – Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Како доаѓа летото, така започнуваат и подготовките за на плажа. А, на плажа сите сакаат да изгледаат привлечно. Козметичките салони се вистинско место каде сите желби можат да се остварат, а еден од тие салони кои нудат разни третмани и се главни „виновници“ за вашиот убав изглед е Студиото за масажа и убавина Аура.

Сега и во Прилеп имате можност да искористите најнов и најбезболен начин на слабеење и антицелулитни третмани во студио за масажа и убавина Аура Липо Ласер Тоа е најнов метод на слабеење со систем на ласерска терапија. Составен од специјално дизајнирани мулти-диоди кои емитуваат ласерски ладни црвени зраци, истиот е неинвазивен и безболен третман за слабеење и затегнување на кожа.

Како резултат на ласерската енергија која ја емитува, ткивото се затоплува и ја подобрува микро-циркулацијата, а со тоа се намалува појавата на целулит. Ласерската терапија со ниско ниво на кохерентна ласерска светлина продира во кожата и придонесува за разложување на мастите кои потоа организмот ги исфрла по пат на липолиза.

Со овој третман ефикасно се отстранува вишокот на масти без негативни и несакани ефекти и без штетно влијание на околните ткива и кожата. Спа Капсула Сонот на жената за совршена кожа како во фотографијата во сјајни списанија, сега може да се оствари.

Водечките козметолози уверуваат: да се добие свиленкаста и деликатна кожа, доволно е да ја посетите спа капсулата. Во прилог на ова, постапката ќе го намали стресот, ќе го подобри метаболизмот и ќе го олесни целулитот. Уредот е специјална капсула, во форма слична на хоризонтална комора за солариум, погодно лоцирана во која целосно ќе се потопи во свет на релаксација и мир.

За време на сесијата, која обично трае од 30 до 45 минути, клиентот доживува прилично пријатен сензација – топлина, лесни вибрации, масажа. Многу жени кои се обиделе да работат на СПА капсула се препознаваат: постапката е толку релаксирана што дури и може да заспиете за време на тоа.

Освен стандардните функции, клиентите исто така имаат корист од бојата терапија, ароматерапија и аероинотерапија Тие можат да се користат како посебна терапија, или во комбинација со липо ласер каде што дава фантастични резултати ОВOЈ ТРЕТМАН ВО КОМБИНАЦИЈА СО ЛИПО ЛАСЕР И СПА КАПСУЛА – Ви овозможува ефикасно отстранување на вишокот масти без негативни и несакани ефекти.

Број на третмани и просечно губење килограми:

1  од 0.5 до 1.5 кг,

3  од 2 до 3 кг,

12 од 7 до 10 кг,

20 од 12 до 25 кг

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи