ВИДЕО – Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Како доаѓа летото, така започнуваат и подготовките за на плажа. А, на плажа сите сакаат да изгледаат привлечно. Козметичките салони се вистинско место каде сите желби можат да се остварат, а еден од тие салони кои нудат разни третмани и се главни „виновници“ за вашиот убав изглед е Студиото за масажа и убавина Аура.

Сега и во Прилеп имате можност да искористите најнов и најбезболен начин на слабеење и антицелулитни третмани во студио за масажа и убавина Аура Липо Ласер Тоа е најнов метод на слабеење со систем на ласерска терапија. Составен од специјално дизајнирани мулти-диоди кои емитуваат ласерски ладни црвени зраци, истиот е неинвазивен и безболен третман за слабеење и затегнување на кожа.

Како резултат на ласерската енергија која ја емитува, ткивото се затоплува и ја подобрува микро-циркулацијата, а со тоа се намалува појавата на целулит. Ласерската терапија со ниско ниво на кохерентна ласерска светлина продира во кожата и придонесува за разложување на мастите кои потоа организмот ги исфрла по пат на липолиза.

Со овој третман ефикасно се отстранува вишокот на масти без негативни и несакани ефекти и без штетно влијание на околните ткива и кожата. Спа Капсула Сонот на жената за совршена кожа како во фотографијата во сјајни списанија, сега може да се оствари.

Водечките козметолози уверуваат: да се добие свиленкаста и деликатна кожа, доволно е да ја посетите спа капсулата. Во прилог на ова, постапката ќе го намали стресот, ќе го подобри метаболизмот и ќе го олесни целулитот. Уредот е специјална капсула, во форма слична на хоризонтална комора за солариум, погодно лоцирана во која целосно ќе се потопи во свет на релаксација и мир.

За време на сесијата, која обично трае од 30 до 45 минути, клиентот доживува прилично пријатен сензација – топлина, лесни вибрации, масажа. Многу жени кои се обиделе да работат на СПА капсула се препознаваат: постапката е толку релаксирана што дури и може да заспиете за време на тоа.

Освен стандардните функции, клиентите исто така имаат корист од бојата терапија, ароматерапија и аероинотерапија Тие можат да се користат како посебна терапија, или во комбинација со липо ласер каде што дава фантастични резултати ОВOЈ ТРЕТМАН ВО КОМБИНАЦИЈА СО ЛИПО ЛАСЕР И СПА КАПСУЛА – Ви овозможува ефикасно отстранување на вишокот масти без негативни и несакани ефекти.

Број на третмани и просечно губење килограми:

1  од 0.5 до 1.5 кг,

3  од 2 до 3 кг,

12 од 7 до 10 кг,

20 од 12 до 25 кг

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи