Комисијата за заразни болести одлучи продолжување на полицискиот час за 1 недела

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Одлуката за продолжување на рестрикциите за една недела на целата територија на државата е донесена утринава на состанокот на Главниот координативен кризен штаб по предлог на министерот за здравство Венко Филипче, односно Комисијата за заразни болести.

Предлогот за мерките треба да биде усвоен на утрешната владина седница.

Со последните рестриктивни мерки заради силниот бран на коронавирусот беше донесена одлука за затворање и на сите угостителски објекти, фитнес клубови, обложувалници како и забрана за организирање на секаков вид семинари и конференции.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи