Лиде му испеа песна на Венко Филипче -„Лиде на Венко“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Најголемата обожавателка на министерот Венко Филипче, Лиде, Лиде, посвети авторска песна на министерот „Лиде на Венко“, за која сама си ја направила и музиката.

„А што да правам, тој човек ми е инспирација, зошто никој не ме разбира. И преку телевизор има хемија. Дали е до короната не знам, ама знам дека короната е крива за се што се случува.  Навистина многу е интересна работата со датумите. Тој кога кажа- да за кафето  на 18ти вечерта. Така и песнава на 18ти  вечерта ја објавив. Се сретнавме на 19ти минатиот месец. Којзнае што ќе се случи на 18 и 19 следниот месец, може стварно ќе заврши пандемијата или може стварно ќе пиеме кафе. Мислам дека треба да седнеме на кафе за да заврши пандемијата, рече Лиде.

Лиде додава дека нема ништо лошо во посветувањето на песна, а сега бара и спонзори да се сними спот, па го поканува и министерот ако сака да биде спонзор и да ја поддржи.

„Мислам дека јас сум му релаксација после сите стресови. Што има лошо во ова? Имам и лого за „Лиде на Венко“.  Мене ми се допаѓа, некои се смееја, ама лоши коментари нема. Сега треба да барам спонзори за спот. Еве го поканувам министерот ако сака да го спонзорира спотот, да се овековечиме со песна“, вели Лиде.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи