Бектеши: Можно е отворање на свадбените ресторани кон крајот на мај

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Министерот за економија, Крешник Бектеши во „Клик Плус“, не ја исклучи можноста дека рестораните за свадби можат да бидат отворени од крајот на мај.

„Верувам и во дискусиите што ги имаме во кризниот штаб дека од некаде кон крајот на мај ќе  биде дозволено да отвораат свадбените ресторани, земајќи го предвид трендот на опаѓање на нови случаи“, изјави Бектеши.

Рестораните за свадби повеќе од една година се веќе затворени, не се дозволени свадби и други поголеми семејни веселби поради пандемијата. Во моментов се затворени и другите угостителски објекти поради третиот бран.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи