Денес сончево со мала до умерена облачност, утре утринската температура под нула

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот претежно во планинските подрачја ќе има услови за појава на изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Во  Прилеп и регионот температурата ќе се движи од 4 °C до 17 °C.

УХМР предупредување: Денес и утре утринските температури на места ќе се спуштат околу нула, претежно на повисоките места.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи