Секогаш се опкружувам со позитивни луѓе кои ме полнат со таква енергија, а Прилеп не би го сменила

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Ксенија Деспотоска важи за една од најпознатите блогерки во земјава. Инспиративна, млада, секогаш позитивна, и наша, прилепчанка, која не би го сменила Прилеп, бидејќи тука се чувствува, како што кажува таа „своја на своето“.

Како е точниот назив за инфлуенсерите или блогерите кои секојдневно не изненадуваат со креативни слики и видеа од кои може да се инспирираме за да имаме поинтересни објави?

Ксенија ни открива како започнала нејзината приказна за да се занимава со ваква специфична професија, кажува за убавината на овој маркетинг кој остава голем простор за креативност и кажува зошто најчесто девојките и жените се занимаваат со оваа професија, која е причината што момчињата и мажите не се осмелуваат да започнат нешто вакво.

Ксенија сподели со нас и неколку совети за една добра модна фотографија и ни го покажа Прилеп низ нејзините очи.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи