УЈП го објави образецот за аплицирање за помош при исплата на февруарската и мартовската плата

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Барањето за финансиска поддршка за исплата на плати на работниците за февруари и март 2021 година „образец БФП-ИП/3“ е поставено на платформата на УЈП е-даноци (https://etax-fl.ujp.gov.mk/), информираат од Управата за јавни приходи.

Со тоа почнува аплицирањето за платите за февруари и март, а според директорката на УЈП, Сања Лукаревска, за двата месеца барањата ќе се поднесуваат одделно.

Поднесувањето на барањето се врши преку системот е-даноци најдоцна до 30 април 2021, а комплетноста на барањето го потврдува Управата за јавни приходи, во рок од три дена од денот на доставувањето на барањето, посочуваат од УЈП.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи