Ќе се пошумува околу споменикот Слива во Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Утре, четврток, 22-ри април, во 11 часот ќе започне акцијата за пошумување. Пошумувањето ќе се изврши во околината на споменикот Слива со учество на компанијата СЕКЕ, општина Крушево, Сојузот на земјоделски здруженија, ПСШ „Липа“, ООУ „Никола Карев“, СОУ „Наум Наумовски Борче“ и волонтери.

Учесниците во оваа акција ги повикуваат сите граѓани на општина Крушево да земат учество во засадувањето дрвца.

Оваа акција е на иницијатива на СЕКЕ во рамки на програмата „Добра земјоделска пракса“ со поддршка на Сојузот на земјоделски здруженија и Oпштина Крушево.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи