Преслатки кученца и маченца кои на потешкиот начин научиле дека не треба да јадат пчели и оси


Не смее да има ни трунка сомнеж во ничиј ум дека многу си ги сакаме нашите четириножни крзнени пријатели. Сигурни сме дека ако имате кученце или маченце, се трудите да му го обезбедите најдобриот живот и грижа колку што можете. Работата е во тоа што колку и да внимавате, кученцето или маченцето сепак може да падне во неволја и да касне нешто што не треба. Како пчела или оса.

Дури сте се свртиле, неговото преслатко лиценце е отечено и изгледа пресмешно. Некогаш веднаш мора да го однесете на ветеринар, во случај на алергија, а некогаш е потребно само да го погалите кученцето или маченцето, да се надевате дека нема да го боли многу и дека брзо ќе му помине.

И секако, да ги сликнете нивните преслатки лиценца.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи