Филипче: Следната недела ќе одлучиме дали ќе има полициски час за Велигден


Министерот за здравство Венко Филипче оцени дека мерките кои сега се на сила даваат резултати и дека е намален бројот на позитивни случаи, но исто така нагласи дека во овој период мора да бидеме исклучително внимателни.

„Следната недела ќе одлучиме дали ќе има полициски час и рестриктивни мерки за време на претстојните верски празници“, рече Филипче, во вчерашното гостување на „Сител“.

Тој рече дека тоа ќе зависи од бројот на нови случаи и притисокот за прием на пациенти кон болниците во следниот период.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи