ПС Прилеп има нов командир

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Денес беше одржана 55та онлајн седница на Совет. Советниците ја изгласаа Информацијата за безбедносната состојба на подрачјето на ПС од Општа надлежност-Прилеп за второтo полугодие од 2020 година, а расправаа и за новонастаната состојба по притворањето на командирот на ПС Прилеп.

Од страна на претставникот на Полициската станица од Општа надлежност-Прилеп, Игор Каравилоски, советниците беа информирани дека со Решение издадено на 21.04.2021 година од страна на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, за вд командир на ПС од Општа надлежност-Прилеп е назначен Дарко Цуцулоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи