Џафери се вакцинираше со „Спутник В“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Претседателот на Собранието Талат Џафери денес се вакцинираше со вакцината „Спутник В“.

Термини за вакцинација со руската вакцина во „А1 арената“ во „Борис Трајковски“ денеска имаат и сите други пратеници како дел од вработените во критичната инфраструктура.

Џафери претходно изјави дека испратил список со сите пратеници, а кој ќе дојде да се вакцинира е негова одлука.

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи