Времето денес сончево со мала до умерена облачност

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денес ќе биде претпладне сончево со мала до умерена, а попладне особено во северните делови со зголемена облачност. Во текот на ноќта претежно во северните делови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, кој попладне вдолж Повардарието на места ќе засилува.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 6 °C до 21 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи