Над 100 прилепчани се приклучија во третата еко-акција кај езерото

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во неделата, над сто прилепчани се приклучија на третата граѓанска еко-акција. Овој пат, локацијата беше едно од најпосетените места, кое полека прераснува во туристичка атракција, односно езерото.

Акцијата како што кажуваат организаторите, досега е најуспешна од досега организираните и се собрало 3 пати повеќе ѓубре од досегашните акции.

Акцијата почнала кај мотелот кај паркингот, и од тука во најразлични насоки се исчистил голем предел околу езерото. Покрај тоа, поставена е и табла со предупредување за да не се фрла отпад.

Се надеваме дека ова ќе ја разбуди еко свеста и ќе биде поттик за зачувување на природата и одговорно собирање и одлагање на отпадот.

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи