Петок и понеделник се неработни денови – Велики Петок и вториот ден на Велигден

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Велики Петок пред Велигден (30 април), е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Неработен ден, пак, за сите граѓани на Република Македонија е понеделник, вториот ден на Велигден според православниот календар.

Министерството за труд и социјална политика, на граѓаните од православна вероисповед во Република Македонија им го честита големиот христијански празник Велигден.

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи