Тешко повреден прилепчанец во сообраќајна несреќа

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 25.04.2021 во 13.30 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул.„Трајко Николоски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фиат пунто“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.П.(50) од Прилеп и мопед „апен А-6“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од Б.В.(66) од Прилеп, инфоримира МВР.

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Прилеп.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи