Фатени дрвокрадци кај село Мраморани, им биле одземени возилата со дрва

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 24.04.2021 во 17.30 во с.Мраморани, општина Долнени, полициски службеници од Полициското одделение Ропотово – СВР Битола, при спроведување контрола, пронашле патничко возило „опел астра“, со скопски регистарски ознаки, натоварено со огревни дрва кои биле без жиг и патничко возило „мерцедес“, без регистарски ознаки, исто така, натоварено со огревни дрва без жиг. Возилата биле одземени, а дрвата биле предадени во Шумско стопанство „Црн бор“ во Прилеп. По комплетно расчистување и документирање на случајот ќе следуваат соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи