49 годишен прилепчанец заработи кривична поради продажба на дрога

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против И.К.(49) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. При извршен претрес во домот кој го користи пријавениот, полициски службеници пронашле и одзеле амфетамин–метамфетамин, дигитална вага со остатоци од кофеин и парацетамол, ќеса со мешавина од кофеин и парацетамол и креатин, кој се користи како додаток со цел зголемување на нето масата на дрогата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи