Во двор на прилепчанец фрлен молотов коктел, опожарен двор и делови од куќата

На 26.04.2021 во 03.00 часот во Полициската станица Прилеп, З.С.(61) од Прилеп пријавил дека неколку минути претходно едно лице фрлило запалива материја во дворот од неговата куќа, при што биле опожарени дворното место пред влезот од куќата, дел од терасата и од sидот и еден прозорец.

Повредени лица нема, а огнот бил изгаснат од оштетениот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи