Утрово променливо облачно, попладне сончеви периоди, од утре нестабилно време

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Денес во утрниските часови ќе има зголемена облачност и услови за локален дожд претежно во северните делови. Попладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, кој вдолж Повардарието краткотрајно ќе засилува.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 9 °C до 24 °C.

Утре попладне ќе има зголемена облачност и ќе биде нестабилно, а врнежите на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи и засилен ветер.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи