Пауновски: Патот на одбрана на професионалноста не наиде на разбирање од премиерот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Сега веќе поранешниот директор на Државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски, кој вчера со одлука на владата беше разрешен од функцијата, преку објава на Фејсбук им се заблагодари на сите граѓани кои, како што напиша, во неговиот „пркос“ согледале искрени намери и желби за силна, стручна и независна Европска институција.

„Патот на одбрана на интегритетот и професионалноста на институција со која раководев, за жал, не наидоа на разбирање од премиерот“, напиша Пауновски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи