Полициска акција во Арачиново – се апсат дилери на дрога и оружје, приведен и полициски службеник

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Mинистерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, соопшти дека утрово се спроведува полициска акција во Арачиново, а меѓу приведените има и полициски службеник.

„Утрово полициска акција во врска со недозволена трговија со оружје и дрога. По повеќемесечна истрага, во Арачиново се приведени осум лица, а меѓу нив и еден полициски службеник и едно лице во Св. Николе“, соопшти Спасовски.

Се очекува МВР во текот на денот да излезе со повеќе детали.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи