Пријави за 40 лица кои го прекршиле полицискиот час

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Полицијата затекнала 40 лица кои не ја почитувале забраната за движење во временскиот период од синоќа во 20 часот до утрово во 5 часот и тие ќе добијат прекршочни пријави.

Полицијата во последното деноноќие парично казни 528 лица кои ги затекнала без заштитна маска на лицата.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат како полицискиот час, така и здравствената мерка за заштита од коронавирусот како што е задолжителното носење маска или друг вид прекривка на лицето.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи