Лукаревска: УЈП ќе распореди 100 рамковни административци

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска во своето гостување во Утрински брифинг изјави дека УЈП има дефицит од кадри и ќе ги распореди 100-те „рамковни“ административци.

„Во моментов подготвуваме решенија за распоредување во различни одделенија и во разлчни сектори бидејќи ние имаме недостаток на кадар во управата. Имаме колеги кои се пензионираат, дел кој ја напуштаа управата. Порано имало поголем број на инспектори сега имаме намлена бројка така да очекуваме дека ќе дадеме шанса на овие нови наши колеги 101 да допринесат во приказната за работата на УЈП“, вели Лукаревска.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи