Од 21 мај директна авионска линија Скопје-Москва

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од 21 мај руската авиокомпанија Нордвинд воведува директен лет од Москва до Скопја, соопшти денеска Руската амбасада во Скопје.

Летовите ќе ги има еднаш неделно, во петок а времетраењето на летот ќе биде 3 часа и 25 минути.

Руската компанија „Нордвинд ерлајнс“ ќе лета од московскиот аеродром „Шереметјево“ со авион од типот „Боинг 737-800“ со 189 седишта.

Летот Москва-Скопје ќе чини 106 евра, додека пак летот Скопје-Москва ќе чини 125 евра.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи