Претепан затвореник од Крушево во битолскиот затвор

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Вчера во 11.45 часот во Затвор Битола, Ј.Х. (37) од Крушево, кој издржува казна во затворот, пријавил дека околу 05.00 часот во неговата ќелија Ф.К. од Гостивар, кој издржува затворска казна во друга ќелија, по претходна вербална расправија, физички го нападнал и се обидел да употреби остар предмет.

За настанот бил известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи