Донирани 40 пакети производи за семејствата во социјален ризик од Прилеп 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


По повод најголемиот Xристијански празник Bелигден, „Слога Пром“ од Кавадарци, донираше 40 пакети производи наменети за семејствата кои се во социјален ризик од Прилеп.

Целосната донација беше спроведена преку xуманитарната група „Од Срце За Срце” и Здружение Надеж Надеж – Прилеп. Донацијата се состои од замрзнати месни производи и зеленчук.

Xуманоста не се докажува, таа се покажува на дело!

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи