Вечерва нема полициски час, од утре повторно полициски со почеток од 21 часот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Вечерва нема да важи мерката забрана за движење, односно полициски час поради христијанскиот празник Велигден. Според одлуката на Комисијата за заразни болести, полициски час нема да има ниту вечерта за празникот Рамазан – Бајрам на 12 и 13 мај.

Забраната за движење останува на сила во останатите денови до 15 мај со почеток во 21 часот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи