ВИДЕО- „Христос Воскресна“ – Велигден во црквата Свето Благовештение во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Оваа година за разлика од лани немаше полициски час за празникот Велигден така што голем број граѓани дојдоа во дворовите на црквите во Прилеп за да го дочекаат Христовото Воскресение. Еве каква беше дел од атмосферата во најголемата црква во Прилеп – Свето Благовештение.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи