Градоначалникот Христоски избран за член на советот на МЦМС

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски е избран за член на советот на Македонскиот центар за меѓународна соработка и функцијата ќе ја обавува во наредните 4 години.

„Навистина е голема чест да се биде дел од советот на МЦМС затоа што организацијата покажува силни резултати во проектите кои ги спроведува. МЦМС е организација која придонесе и за општина Крушево преку неколку проекти, а со моето членување во советот се надевам да придонесам што повеќе граѓани и општини да бидат опфатени со проектите. Благодарам на довербата и можноста“, изјави градоначалникот Христоски.

Градоначалникот Томе Христоски беше избран на 6-тата редовна седница на Центарот преку непосредно гласање.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи