Поскапува дизелот од полноќ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Регулаторната комисија за енергетика ја донесе својата најнова одлука кога станува збор за малопродажните цени на горивата во нашата земја.

Според методологијата на РКЕ за одредување на цените на горивата, бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 не поскапуваат, односно остануваат со истата цена како и претходно, додека дизелот поскапува за половина денар.

Ова значи дека во следните шест дена Еуросупер БС-95 ќе се продава по цена од 67 денари по литар, Еуросупер БС-98 ќе чини 69 денари, додека Еуродизел ќе се точи по цена од 59 денари по литар гориво.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи