Времето денес ќе биде значително облачно

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Времето денес ќе биде умерено до значително облачно. Во крајните западни и крајните источни делови ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен, а во западните делови попладне и засилен југозападен ветер.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 11 °C до 23 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи