Прилепчанка повредена на патот Прилеп-Битола, со возило удриле куче скитник

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 04.05.2021 во 20.15 часот во СВР Битола било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Битола патничко возило „мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.К.(48) од Прилеп, удрило во куче скитник, информира МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката В.Б.(50) од Прилеп, констатирани во Градската болница Прилеп.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи