Скопјанец со мачета се шетал за време на полициски час – полицијата го привела

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“


Полицијата уапси 35-годишен маж кој се шетал со мачета на улица во Центар за време на полициски час.

Според информациите на МВР, синоќа во 23.15 часот, полициски службеници на подрачјето на Центар го привеле К.Т.(35) од Скопје, бидејќи кај него била пронајдена мачета, со што сторил прекршок од Законот за оружје.

Исто така, тој е уапсен и дека не го почитувал полицискиот час.

МВР најави дека по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video