Денес сончево време, викендов топло време до 30 степени

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 10 °C до 25 °C.

Викендов ќе преовладува сончево време и повторно покачување на температурата за некој степен, па максималната температура ќе достигне 30°C.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video