Премиерот Заев ќе се вакцинира денес

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Премиерот Зоран Заев ќе се вакцинира денеска против ковид-19, на пунктот во спортската сала „Борис Трајковски”.

Како што соопшти владината прес-служба, по вакцинирањето се предвидени изјави за медиумите пред влезот на спортската сала.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи