Филипче ќе се вакцинира утре напладне

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Министерот за здравство, Венко Филипче, утре петок (07.05.2021) во 12:00 часот, на вакциналниот пункт во А1 салата „Борис Трајковски“ ќе се вакцинира против Ковид 19.

По вакцинацијата предвидено е министерот Филипче да даде изјава за медиумите.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи