ВИДЕО – Србин за да ја и ја задоволи желбата на сопругата и направил ротирачка куќа

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Бизнисменот Кусиќ изгради куќа од 100 квадратни метри, со прекрасен поглед на Нова Градишка и Славонски Брод, односно Лактачи, во зависност од која страна е свртена. Особено необично чувство е кога сте внатре во ротирачка куќа. Иако на моменти може да се слушнат крцкања, Војин тврди дека нема опасност свртувањето да ја оштети куќата, пренесува РТРС.

А, причината што се решил на таков потфат е да ги задоволи желбите на неговата сопруга, која не можела да одлучи дали сака да има поглед на патот или не. Куќата ротира со помош на електрична енергија, а брзината на ротација може да се прилагоди од една револуција за 22 секунди, на една вртење за 24 часа.

Куќата се напојува со 12 валјаци од воен транспортер и секој може да носи по пет тони. Комплетната куќа, кога ќе се всели, ќе тежи околу седум тони, вели Кусиќ.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи