Планинскиот велосипедизам станува се поатрактивен, но кај нас нема маркирано патеки и не се искористува доволно природниот потенцијал

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Наш соговорник во оваа емисија е Филип Илиоски од велосипедското здружение „Маркови Точакџии“ со кого поразговаравме околу планинскиот велосипедизам и неговата се поголема популарност како спорт не само во Прилеп туку и во цела Македонија. За можностите и перспективите кои се нудат кај нас за развој на спорт.

Иако овој спорт е се поатрактивен кај нас, за жал нема маркирано патеки за оваа намена и не се искористува доволно природниот потенцијал, да се привлечат повеќе туристи.

Ќе слушнете и нешто повеќе за „Маркови Точакџии“, кога и каде возат, колку пати неделно, но и за тоа ако сте вљубеник во овој спорт како може да станете дел од ова вело здружение.


Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video