Соопштение за закажување систематски преглед за првоодделенчиња од прилепска, крушевска и долненска општина

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Од ЈЗУ Општа болница со проширена дејност информираат за начинот на закажување термин за проверка на видот кај првоодделенците за родителите на децата од прилепската, крушевската и долненската општина.

„Се известуваат родителите на децата кои оваа есен треба да станат првоодделенци од Прилеп, Крушево и Долнени дека систематскиот преглед за проверка на видот на своите деца можат да го закажат на следниов телефонски број: 070/226-859 секој работен ден од 08:00 до 18:00 часот.

Систематските прегледи ќе се извршуваат во амбулантско-поликлиничкиот дел на болницата, во Кабинетот за ОРТОПТИКА исклучиво во однапред договорен термин.

За систематскиот преглед не е потребен специјалистички упат!

Ги замолуваме родителите навреме да го закажат систематскиот преглед, за да не се створат непотребни гужви кон крајот на месецот мај, кога завршува рокот за упис на идните ученици“ , стои во соопштението од ЈЗУ Општа болница со проширена дејност.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи